Naše další projekty

Dílna v Technologickém parku

Naše první a největší dílna v Brně, v Technologickém parku. Najdeš u nás spoustu technologií, které ti pomůžou zrealizovat tvůj projekt! Provedeme tě každou středu v 18:00.

Dílna v KUMSTu

Druhá (menší) dílna zaměřená na vzdělávání v digitálním řemesle. Dílna se součástí kreativního hubu KUMST v centru Brna a probíhají v ní hlavně semestrální Akademie digitálního řemesla.

Mobilní dílna

Technikou nadupaný kamion, který objíždí základní a střední školy a učí studenty, co všechno je možné pomocí digitálních technologií vyrobit. Můžete nás potkat na festivalech a veřejných akcích.

Online vzdělávání

Vzdělávací platforma (nejen) pro studenty a učitele. Točíme tutoriály na YouTube. Pořádáme 3 měsíční soutěž pro studentské týmy i kurzy pro učitele na práci s digitálními stroji.

Mezinárodní konference

FABx konference je největší setkání FabLabů z celého světa, které se koná každý rok na jiném kontinentě. V roce 2025 ho uspořádáme v České republice!

Úterý 28. března v 17:00

Akademie digitálního řemesla

Pro začátečníky

Otevíráme přihlašování do pilotního běhu nového dlouhodobého kurzu. Akademie digitálního řemesla otevírá dveře do světa makerství úplně každému, kdo má chuť a odhodlání se do toho pustit. 

Co je Akademie digitálního řemesla?

Komplexní vzdělávací program, který má za cíl usnadnit lidem vstup do světa digitálního řemesla. Technologie se můžou zdát složité, ale ovládnout je může skoro každý. Digitální stroje ti umožní získat svobodu při tvorbě vlastních projektů, a taky ušetřit spoustu času, energie i peněz. Akademie tě provede celým procesem tvorby projektu od nápadu, přes digitální návrh až po výrobu reálného produktu. Pod vedením zkušných lektorů získáš potřebné znalosti, dovednosti i sebevědomí pro samostatnou tvorbu vlastních projektů pomocí digitálních výrobních strojů.

Naučíš se: 

  • pracovat s nápadem,
  • tvořit 2D i 3D grafiku, 
  • upravovat digitální model pro potřeby jednotlivých strojů,
  • ovládat 3D tiskárnu, laserovou řezačku, řezací plotter, termolis a pracovat s programovatelnou elektronikou a spoustou dalších strojů,
  • vybírat, připravovat a opracovat různé materiály (překližka, plexi, plasty apod.),
  • základy bezpečnosti práce se stroji.

Jak dlouho akademie trvá?

Akademie digitálního řemesla trvá jeden semestr, tedy 12 týdnů (od 28. 3. do 13. 6.).
Lekce jsou 1x týdně vždy v úterý od 17:00 do 20:00.

Účastníci akademie mají po dobu jejího trvání přístup do dílny i mimo časy samotných lekcí. Pokud se budeš chtít do tvorby skutečně ponořit, můžeš ji využívat klidně každý den.

Kde bude probíhat?

Akademie digitálního řemesla bude probíhat ve FabLabu na KUMSTu (více o FabLabu na KUMSTu). Je to naše druhá, menší dílna, kterou jsme vybudovali právě pro účely vzdělávání. Kreativní hub KUMST najdete v centru města na ulici Údolní (tady).

Co když mi to nepůjde?

Většině lidí to na začátku nejde. Akademie tvoří bezpečný prostor, který ti umožní dělat chyby a obratem se z nich poučit. Budeš mít dostatek svobody pro vlastní tvorbu a zároveň ti po celou dobu bude krýt záda lektor. :)

Jaká je cena Akademie?

Plná cena akademie je 7990 Kč. Pilotní běh nabízíme s 50% slevou. Cena je tedy 3995 Kč. Jedinou "podmínkou" je posyktnutí zpětné vazby na průběh akademie, abychom ji i díky tobě mohli ještě více vyladit.

Co je v ceně?

  • 10 výukových lekcí, 
  • mentoring a kunzultace vlastních projektů,
  • materiál na projekty na lekcích + na domácí výzvy (drobné projekty), 
  • přístupy do FabLabu na KUMSTu po dobu 4 měsíců (od začátku akademie + měsíc po skončení).

Lektor

Daniel Šín

Nenech si ujít tuhle akci

Upravit
Pomoc Ukrajině