Naše další projekty

Dílna v Technologickém parku

Naše první a největší dílna v Brně, v Technologickém parku. Najdeš u nás spoustu technologií, které ti pomůžou zrealizovat tvůj projekt! Provedeme tě každou středu v 18:00.

Dílna v KUMSTu

Druhá (menší) dílna zaměřená na vzdělávání v digitálním řemesle. Dílna se součástí kreativního hubu KUMST v centru Brna a probíhají v ní hlavně semestrální Akademie digitálního řemesla.

Mobilní dílna

Technikou nadupaný kamion, který objíždí základní a střední školy a učí studenty, co všechno je možné pomocí digitálních technologií vyrobit. Můžete nás potkat na festivalech a veřejných akcích.

Online vzdělávání

Vzdělávací platforma (nejen) pro studenty a učitele. Točíme tutoriály na YouTube. Pořádáme 3 měsíční soutěž pro studentské týmy i kurzy pro učitele na práci s digitálními stroji.

Mezinárodní konference

FABx konference je největší setkání FabLabů z celého světa, které se koná každý rok na jiném kontinentě. V roce 2025 ho uspořádáme v České republice!

Úterý 14. listopadu v 17:30

Meetup: Chytrá hydroponická zahrada

Zdarma

Jak pěstovat zeleninu bez hlíny? Ne že bych ji neměl, ale protože takhle můžu mít rajčata od jara do podzimu. Proč to vlastně jsou skoro vždycky rajčata? Co se v hydroponiích pěstuje? A jak si udělat svojí vlastní hydroponickou mikro-farmu?

Co o Meetupu říká lektor Vojta? "Akce je určená pro začátečníky v hydroponickém pěstování (ale i odborníky rád potkám, aby mi řekli co dělám blbě), určité povědomí o domácí automatizaci se hodí (provozuji Home Assistant). Takže pokud hydroponii nemáte a chcete tipy a triky, dojděte. Pokud už hydroponii máte, dojděte taky, dáme řeč."

Spoiler o čem se bude mluvit:
- 300 litrový hydroponický systém pro 24 plodových rostlin
- 2x40 litrový hydroponický systém pro předpěstování
- jak ho postavit
- jak to udržet při životě
- jak to uřídit
- a jak mít i nějakou zeleninu když se zadaří

P.S. Vojta není agronom ale inženýr.

Akce je také side eventem konference Velvet Innovation. 

velvet innovation konference

Lektor

Vojtěch Vladyka

Ahoj, jsem Vojta! Embeďák, co se odstěhoval z města na vesnici a začal ve volném čase mikro-farmařit. Kromě toho táta, ne-zrovna-úspěšný podnikatel, kutil, snílek a vizionář, kterého embedded vývoj už skoro 10 let živí.

Akce už proběhla. Podívej se po dalších.

Upravit
Pomoc Ukrajině