Naše další projekty

Dílna v Technologickém parku

Naše první a největší dílna v Brně, v Technologickém parku. Najdeš u nás spoustu technologií, které ti pomůžou zrealizovat tvůj projekt! Provedeme tě každou středu v 18:00.

Dílna v KUMSTu

Druhá (menší) dílna zaměřená na vzdělávání v digitálním řemesle. Dílna se součástí kreativního hubu KUMST v centru Brna a probíhají v ní hlavně semestrální Akademie digitálního řemesla.

Mobilní dílna

Technikou nadupaný kamion, který objíždí základní a střední školy a učí studenty, co všechno je možné pomocí digitálních technologií vyrobit. Můžete nás potkat na festivalech a veřejných akcích.

Online vzdělávání

Vzdělávací platforma (nejen) pro studenty a učitele. Točíme tutoriály na YouTube. Pořádáme 3 měsíční soutěž pro studentské týmy i kurzy pro učitele na práci s digitálními stroji.

Mezinárodní konference

FABx konference je největší setkání FabLabů z celého světa, které se koná každý rok na jiném kontinentě. V roce 2025 ho uspořádáme v České republice!

Středa 6. prosince v 19:00

Školení: Laserová řezačka

Pro začátečníkyZdarma

Na tomto školení se dozvíš, jak ovládat bezpečně stroj, tak aby neublížil sobě ani tobě a hlavně po úspěšném absolvování ho budou moci uživatelé FabLabu okamžitě využívat.

Lektor

Daniel Šín

Ahoj, už odmala mě zajímalo, jak věci fungují a to hlavně ty mechanické. Od rozebízání a skládání propisek jsem se přes Merkur, programování, 3D modelování, 3D tisk, tvorbu IoT projektů dostal v roce 2018 k FabLabu, kde jsem potřeboval vyfrézovat díly na vlastní 3D tiskárnu. Do CORE týmu jsem se připojil jako manažer mobilního Fablabu, ale teď se starám o program pro členy a práci s učiteli. Rád si udržuji širší záběr a učím se od každého něco.

Akce už proběhla. Podívej se po dalších.

Upravit
Pomoc Ukrajině