Naše další projekty

Dílna v Technologickém parku

Naše první a největší dílna v Brně, v Technologickém parku. Najdeš u nás spoustu technologií, které ti pomůžou zrealizovat tvůj projekt! Provedeme tě každou středu v 18:00.

Dílna v KUMSTu

Druhá (menší) dílna zaměřená na vzdělávání v digitálním řemesle. Dílna se součástí kreativního hubu KUMST v centru Brna a probíhají v ní hlavně semestrální Akademie digitálního řemesla.

Mobilní dílna

Technikou nadupaný kamion, který objíždí základní a střední školy a učí studenty, co všechno je možné pomocí digitálních technologií vyrobit. Můžete nás potkat na festivalech a veřejných akcích.

Online vzdělávání

Vzdělávací platforma (nejen) pro studenty a učitele. Točíme tutoriály na YouTube. Pořádáme 3 měsíční soutěž pro studentské týmy i kurzy pro učitele na práci s digitálními stroji.

Mezinárodní konference

FABx konference je největší setkání FabLabů z celého světa, které se koná každý rok na jiném kontinentě. V roce 2025 ho uspořádáme v České republice!

Čtvrtek 23. března v 17:30

Meetup: Chytrá domácnost a fotovoltaika

Zdarma
Další ze série akcí o smart home ve FabLabu Brno. Přijďte diskutovat s dalšími makery o tom, jak nejlépe jak do chytré domácnosti zapojit fotovoltaiku, jaké jsou možnosti automatizace a na co si dát pozor. Provede vás zkušený maker a nadšec do moderních technologií - Tomáš Sotoniak.

Akce bude formou tzv. kulatého stolu, diskutovat se budou témata, se kterými přijde lektor Tomáš nebo sami účastníci (preference možno vyplnit předem v přihlašovacím formuláři). 

Možná témata:

  • FVE a potřeba automatizace
  • FVE data (Oblast, kde bychom se mohli dotknout potřeby analytického zpracování dat o fungování FVE. Co kdo vůbec považuje za nutné a co už je zbytečná „hračka“.)
  • FVE a obecné automatizace (práce s predikcí, řízené nabíjení a vybíjení baterie, automatizace s dvou a více tarifní sazbou, udržování baterie pro případ výpadku napájení z GRIDU, ostatní automatizace)
  • FVE a tepelné čerpadlo /ohřev vody/domácí spotřebiče
  • FVE a elektromobil
  • FVE a prodej elektřiny do sítě (vyplatí se to? SPOT/FIX, komu prodávám a proč, automatizace v rámci prodeje elektřiny a komplikace s tím spojené, vyplatí se prodávat také z vlastní baterie?)

Lektor

Tomáš Sotoniak

Nadšenec do moderních technologií, milovník přírody a vášnivý lovec. Před deseti lety založil Tomáš se svým kolegou softwarovou společnost, která nyní poskytuje služby významným českým firmám, které působí v automobilovém a finančním sektoru. Tomáš je velkým fanouškem elektromobility a obnovitelných zdrojů elektrické energie, což ve spojení s jeho profesí přirozeně vyústilo v realizaci řešení v rámci chytré domácnosti. 

Akce už proběhla. Podívej se po dalších.

Upravit
Pomoc Ukrajině