Naše další projekty

Dílna v Technologickém parku

Naše první a největší dílna v Brně, v Technologickém parku. Najdeš u nás spoustu technologií, které ti pomůžou zrealizovat tvůj projekt! Provedeme tě každou středu v 18:00.

Dílna v KUMSTu

Druhá (menší) dílna zaměřená na vzdělávání v digitálním řemesle. Dílna se součástí kreativního hubu KUMST v centru Brna a probíhají v ní hlavně semestrální Akademie digitálního řemesla.

Mobilní dílna

Technikou nadupaný kamion, který objíždí základní a střední školy a učí studenty, co všechno je možné pomocí digitálních technologií vyrobit. Můžete nás potkat na festivalech a veřejných akcích.

Online vzdělávání

Vzdělávací platforma (nejen) pro studenty a učitele. Točíme tutoriály na YouTube. Pořádáme 3 měsíční soutěž pro studentské týmy i kurzy pro učitele na práci s digitálními stroji.

Mezinárodní konference

FABx konference je největší setkání FabLabů z celého světa, které se koná každý rok na jiném kontinentě. V roce 2025 ho uspořádáme v České republice!

Neděle 10. prosince v 10:00

Tvořivý den: vánoční dekorace

Pouze pro členy

Zveme tě do FabLabu Brno na Tvořivý den s vánoční tematikou. Vyrábět se budou:

  • vánoční ozdoby na laseru, 
  • samolepky na okna na plotru,
  • vykrajováka na cukroví pomocí 3D tiskáren
  • a další vánoční nezbytnosti.

Připraveny budou předchystané motivy, ale můžeš si vytvořit i své vlastní. Na místě budou lektoři FabLabu, kteří ti pomůžu a podpoří tebe i tvé blízké na cestě k vytvoření vašich vysněných vánočních dekorací. :) Přímo v dílně budou i hry pro děti #madeinfablabbrno a podávat se bude vánoční svařeý mošt.

Kdy?
V neděli 10. prosince, 10 - 17 hod. (FabLab bude vyblokován pro tuto akci.). Můžeš přijít na hodinu, nebo klidně na celý den!

S kým?
Klidně sám/sama, nebo taky s celou rodinou! Děti jsou vítány. :)

 
Za kolik?
Vstup na tvořivý den je 500 Kč/člena FabLabu (rodinní příslušníci, děti a doprovod zdarma). V ceně je základní materiál na výrobu vánočních ozdob, samolepek i vykrajovátek. Pokud budeš chtít tvořit více, můžeš si další materiál dokoupit na našem eshopu.
 

Lektor

Daniel Šín

Ahoj, už odmala mě zajímalo, jak věci fungují a to hlavně ty mechanické. Od rozebízání a skládání propisek jsem se přes Merkur, programování, 3D modelování, 3D tisk, tvorbu IoT projektů dostal v roce 2018 k FabLabu, kde jsem potřeboval vyfrézovat díly na vlastní 3D tiskárnu. Nyní mám na starosti výrobní workshopy a vedu Akademii digitálního řemesla. Rád si udržuji širší záběr a učím se od každého něco.

Akce už proběhla. Podívej se po dalších.

Upravit
Pomoc Ukrajině