Naše další projekty

Dílna v Technologickém parku

Naše první a největší dílna v Brně, v Technologickém parku. Najdeš u nás spoustu technologií, které ti pomůžou zrealizovat tvůj projekt! Provedeme tě každou středu v 18:00.

Dílna v KUMSTu

Druhá (menší) dílna zaměřená na vzdělávání v digitálním řemesle. Dílna se součástí kreativního hubu KUMST v centru Brna a probíhají v ní hlavně semestrální Akademie digitálního řemesla.

Mobilní dílna

Technikou nadupaný kamion, který objíždí základní a střední školy a učí studenty, co všechno je možné pomocí digitálních technologií vyrobit. Můžete nás potkat na festivalech a veřejných akcích.

Online vzdělávání

Vzdělávací platforma (nejen) pro studenty a učitele. Točíme tutoriály na YouTube. Pořádáme 3 měsíční soutěž pro studentské týmy i kurzy pro učitele na práci s digitálními stroji.

Mezinárodní konference

FABx konference je největší setkání FabLabů z celého světa, které se koná každý rok na jiném kontinentě. V roce 2025 ho uspořádáme v České republice!

Vojta Procházka (člen fyzikálního divadla ÚDiF)

Vyrob si vlastního Simona s ATtiny13

Elektro a IoT dílnaLaserová řezačka

S divadlem fyziky ÚDiF předvádíme fyzikální show a pro ukázku základů elektroniky se nám hodila klasická hra Simon. Tak jsem ji vyrobil. Na Hackaday.io jsem potom nahrál základní dokumentaci a zdrojáky, takže si ji můžeš vyrobit i ty.

Součástky jsem koupil na AliExpressu, pomocí USBasp jsem pak nahrál program do mikrokontroléru ATtiny13. Ten řídí obvod hry a výstupy vedou do 4 LED a malého reproduktoru. Celá hra se ovládá 5 tlačítky.

Všechny součástky jsem připájel na jednostrannou desku s plošnými spoji, kterou jsem si také vyrobil. Nakonec jsem laserovou řezačkou nařezal překližku a smontoval krabičku, ve které je Simon schovaný.

V hlavních rolích

Elektro a IoT dílna

Nejmenší místnost FabLabu skrývá 4 pracoviště na prototypování elektroniky a součástek k internetu věcí (IoT).

Chci vědět víc >

Další produkty

Dřevěné tělo odrážedla

Zuzana Markesová, Jan Vejtasa

CNC frézka

Police do IKEA skleníku

Zuzana Bojdová

CNC frézka

Longboard

Jakub Zahálka

3D tiskárnyElektro a IoT dílnaLaserová řezačka Mechadílna

Všechny projekty >

Upravit
Pomoc Ukrajině