Naše další projekty

Dílna v Technologickém parku

Naše první a největší dílna v Brně, v Technologickém parku. Najdeš u nás spoustu technologií, které ti pomůžou zrealizovat tvůj projekt! Provedeme tě každou středu v 18:00.

Dílna v KUMSTu

Druhá (menší) dílna zaměřená na vzdělávání v digitálním řemesle. Dílna se součástí kreativního hubu KUMST v centru Brna a probíhají v ní hlavně semestrální Akademie digitálního řemesla.

Mobilní dílna

Technikou nadupaný kamion, který objíždí základní a střední školy a učí studenty, co všechno je možné pomocí digitálních technologií vyrobit. Můžete nás potkat na festivalech a veřejných akcích.

Online vzdělávání

Vzdělávací platforma (nejen) pro studenty a učitele. Točíme tutoriály na YouTube. Pořádáme 3 měsíční soutěž pro studentské týmy i kurzy pro učitele na práci s digitálními stroji.

Mezinárodní konference

FABx konference je největší setkání FabLabů z celého světa, které se koná každý rok na jiném kontinentě. V roce 2025 ho uspořádáme v České republice!

Středa 7. února v 17:00

Fusion 360 akademie

  • Kapacita je 10 lidí.
  • Celkem 5 lekcí (10 hodin). Registrace platí na všechny lekce, nelze absolvovat jen část.
  • Lekce jsou vždy ve středu od 17:00 do 19:00.

Co o Akademii říká lektor? "Akademie je určená pro úplné začátečníky co se 3D modelování týče. Ale i i pro ty, kteří už nějaký program umí, a chtějí se naučit Fusion."

Termíny následujících setkání jsou:
- 14. 2. 
- 21. 2. 
- 28. 2. 
- 6. 3. 

Cena:

Akademie je zpoplatněná. Umožňuje nám to věnovat čas lektorů a členů CORE týmu přípravě a vylepšování dalších kurzů.
Cena akademie: 500 Kč pro členy FabLabu a 1000 Kč pro ne-členy. Po úhradě prosím pošli nějaké potvrzení platby na email vejtasa@fablabbrno.cz.

Průběh akademie
V 17:00 se potkáme v zasedačce VESELÝ, kterou najdete ve třetím patře za kuchyňkou. Akademie bude trvat s přestávkami cca 2 hodiny. 

Obsah lekcí:
0) stažení Fusionu doma podle tutoriálu

1) úvod do 3D modelování, motivace se CAD naučit, rozdělení programů na technické a designové, náčrty a vazby, správně ukončený náčrt, pole, konstrukční čáry

2) 3D vytvářecí příkazy vysunutí a rotace, 3D upravovací příkazy zkosení, zaoblení, skořepina, ukázka použití, řešení zadání pomocí těchto příkazů

3) tažení a šablonování, pole práce na zadání lopatkového kola

4) rendery, animace, práce na složitějších projektech 

5) vlastní projekty, konzultace, ukázkové projekty 

Lektor

Matouš Píža

Akce už proběhla. Podívej se po dalších.

Upravit
Pomoc Ukrajině