Naše další projekty

Dílna v Technologickém parku

Naše první a největší dílna v Brně, v Technologickém parku. Najdeš u nás spoustu technologií, které ti pomůžou zrealizovat tvůj projekt! Provedeme tě každou středu v 18:00.

Dílna v KUMSTu

Druhá (menší) dílna zaměřená na vzdělávání v digitálním řemesle. Dílna se součástí kreativního hubu KUMST v centru Brna a probíhají v ní hlavně semestrální Akademie digitálního řemesla.

Mobilní dílna

Technikou nadupaný kamion, který objíždí základní a střední školy a učí studenty, co všechno je možné pomocí digitálních technologií vyrobit. Můžete nás potkat na festivalech a veřejných akcích.

Online vzdělávání

Vzdělávací platforma (nejen) pro studenty a učitele. Točíme tutoriály na YouTube. Pořádáme 3 měsíční soutěž pro studentské týmy i kurzy pro učitele na práci s digitálními stroji.

Mezinárodní konference

FABx konference je největší setkání FabLabů z celého světa, které se koná každý rok na jiném kontinentě. V roce 2025 ho uspořádáme v České republice!

3D skener

Pomocí Sense 3D skeneru si vytvoříš model reálného objektu, jehož kopii si pak můžeš vytisknout na 3D tiskárně. Nebo si 3D model ve formátu STL upravíš a vytvoříš tak něco nového a lepšího. Skenování je intuitivní, jen dej pozor na světelné podmínky - čím méně stínů, tím lepší sken získáš.

Parametry

Pracovní vzdálenost
0.45 - 1.6 m
Zorné pole
horizontálně 45° vertikálně 57,5° diagonálně 69°
Maximální rychlost záznamu
30 fps
Pracovní prostor
0.2 x 0.2 x 0.2 m až 2 x 2 x 2 m
Rozlišení X,Y na 0,5 m
0.9 mm
Hloubkové rozlišení na 0,5 m
1 mm

Prohlédni si FabLab
a nauč se pracovat s vybraným přístrojem

19. 06. 2024. 18:00

FabLab Tour

Komentovaná prohlídka FabLabu, při které se dozvíš možnosti, jaké laboratoř má, co všechno jde vyrobit, co naopak nejde. Vstup je volný a bez registrace.

Bez registracePro začátečníky
Více o této akci >

Víc termínů, víc přístrojů >

Upravit
Pomoc Ukrajině