Naše další projekty

Dílna v Technologickém parku

Naše první a největší dílna v Brně, v Technologickém parku. Najdeš u nás spoustu technologií, které ti pomůžou zrealizovat tvůj projekt! Provedeme tě každou středu v 18:00.

Dílna v KUMSTu

Druhá (menší) dílna zaměřená na vzdělávání v digitálním řemesle. Dílna se součástí kreativního hubu KUMST v centru Brna a probíhají v ní hlavně semestrální Akademie digitálního řemesla.

Mobilní dílna

Technikou nadupaný kamion, který objíždí základní a střední školy a učí studenty, co všechno je možné pomocí digitálních technologií vyrobit. Můžete nás potkat na festivalech a veřejných akcích.

Online vzdělávání

Vzdělávací platforma (nejen) pro studenty a učitele. Točíme tutoriály na YouTube. Pořádáme 3 měsíční soutěž pro studentské týmy i kurzy pro učitele na práci s digitálními stroji.

Mezinárodní konference

FABx konference je největší setkání FabLabů z celého světa, které se koná každý rok na jiném kontinentě. V roce 2025 ho uspořádáme v České republice!

3D tiskárny

3D tiskárna umí vyrobit téměř cokoliv z plastu. U nás ve FabLabu tyto stroje používáme na tvorbu rychlých prototypů, šperků, architektonických modelů nebo třeba náhradních dílů.  
Pracujeme primárně s tiskárnami MK3s+ od firmy Prusa Research. Na naší malé tiskové farmě jich najdeš celkem 11. Jedna z nich je zároveň osazená multimateriálovým modulem s možností tisknout až 5 materiálů najednou. Nejvíce pracujeme s materiály PLA, PETG, ASA a pro pokročilé uživatele máme také materiály svítící ve tmě, nebo flexibilní. Pro experty nabízíme možnost tisknout z pokročilých polymerů značky Filamentum (Nylon, PVB apod.).

Kromě tiskáren MK3s+ od firmy Průša máme také pokročilejší tiskárny Bambulab a Průša XL, které mohou tisknout z více barev a materiálů zároveň. Mají také větší tiskový prostor

 

Parametry

Typ technologie tisku
FFF
Rozlišení vrstev
0.05 - 0.4 mm
Konstrukční prostor
250 x 210 x 210 mm (Pusa MK3s+), 256 x 256 x 256 mm (Bambulab), 360 x 360 x 360 mm (Prusa XL)
Podporované materiály
PLA, ABS, PET, HIPS, Flex PP, Ninjaflex, Laywood, Laybrick, Nylon, Bamboofill, Bronzefill, ASA, T-Glase, filamenty s uhlíkovým vláknem, polykarbonát
Průměr tiskové struny
1.75 mm (Prusa)

Co už bylo vyrobeno pomocí 3D tiskárny?

DIY modrotisk

Tomáš Vančík

3D tiskárnyLaserová řezačka Mechadílna

Longboard

Jakub Zahálka , maker

3D tiskárnyElektro a IoT dílnaLaserová řezačka Mechadílna

Hexagon organizér

Martina Ondrová

3D tiskárnyMechadílna

Všechny projekty >

Prohlédni si FabLab
a nauč se pracovat s vybraným přístrojem

22. 05. 2024. 18:00

FabLab Tour

Komentovaná prohlídka FabLabu, při které se dozvíš možnosti, jaké laboratoř má, co všechno jde vyrobit, co naopak nejde. Vstup je volný a bez registrace.

Bez registracePro začátečníky
Více o této akci >

Víc termínů, víc přístrojů >

Upravit
Pomoc Ukrajině