Naše další projekty

Dílna v Technologickém parku

Naše první a největší dílna v Brně, v Technologickém parku. Najdeš u nás spoustu technologií, které ti pomůžou zrealizovat tvůj projekt! Provedeme tě každou středu v 18:00.

Dílna v KUMSTu

Druhá (menší) dílna zaměřená na vzdělávání v digitálním řemesle. Dílna se součástí kreativního hubu KUMST v centru Brna a probíhají v ní hlavně semestrální Akademie digitálního řemesla.

Mobilní dílna

Technikou nadupaný kamion, který objíždí základní a střední školy a učí studenty, co všechno je možné pomocí digitálních technologií vyrobit. Můžete nás potkat na festivalech a veřejných akcích.

Online vzdělávání

Vzdělávací platforma (nejen) pro studenty a učitele. Točíme tutoriály na YouTube. Pořádáme 3 měsíční soutěž pro studentské týmy i kurzy pro učitele na práci s digitálními stroji.

Mezinárodní konference

FABx konference je největší setkání FabLabů z celého světa, které se koná každý rok na jiném kontinentě. V roce 2025 ho uspořádáme v České republice!

CNC frézka

CNC frézku využiješ pro projekty ze dřeva, plastů, nebo neželezných kovů. Její výhodou je, že umí pracovat opravdu přesně a rychle.  
Ve FabLabu Brno najdeš stroj Jeřábek Delta 210s, který má zásobník na 7+1 nástrojů (8. je sonda pro zaměření nulového bodu). Upínání nástrojů probíhá v kleštinách ER32. Díky přesným servo pohonům se stroj dokáže prohánět rychlostí až 20 m/min, maximální pracovní posuv je pak 10 m/min. Výkonné pohony doplňuje kvalitní vodou chlazené vřeteno s výkonem 5,5 kWPro upnutí výrobku používáme dvouzónový vakuový stůl, nebo T drážky. Celý stroj řídí průmyslový systém Syntec 

Parametry

Pracovní prostor
1500 x 1500 x 400
Počet os
3
Výkon frézovacího vřetene
5 500 W
Maximální otáčky vřetene
24 000 RPM
Rychlosti posuvu
20 m/min
Maximální průměr upínací stopky nástroje
20 mm
Kleštiny
ER32

Co už vzniklo díky CNC frézce?

Dřevěné tělo odrážedla

Zuzana Markesová

CNC frézka

Police do IKEA skleníku

Zuzana Bojdová , lektorka v kamionu FabLab University

CNC frézka

OPEN RUN

Juraj Šuška

3D tiskárnyCNC frézkaLaserová řezačka MechadílnaŘezací plotter a termolis

Všechny projekty >

Prohlédni si FabLab
a nauč se pracovat s vybraným přístrojem

24. 04. 2024. 18:00

FabLab Tour

Komentovaná prohlídka FabLabu, při které se dozvíš možnosti, jaké laboratoř má, co všechno jde vyrobit, co naopak nejde. Vstup je volný a bez registrace.

Bez registracePro začátečníky
Více o této akci >

Víc termínů, víc přístrojů >

Upravit
Pomoc Ukrajině